Visai neseniai informavome apie puikią Antakalnio poliklinikos vykdomą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą, kur kiekvienas Antakalnio poliklinikos pacientas gali pasitikrinti sveikatą NEMOKAMAI. Daugiau apie vykdomą programą galite paskaityti čia. Kadangi sveikata - be jokių abejonių didžiausias kiekvieno mūsų turtas, laikome savo pareiga informuoti visus Antakalnio gyventojus ir apie kitas sveikatos prevencijos programas, kurias vykdo Antakalnio poliklinika.

antakalnio poliklinika 02


Rekomenduojamos prevencinės programos ir jų grafikas:

Programa: Gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa
Atliekama pacientams kurių amžius: nuo 25 iki 60 metų
Kartai per metus: 1 k. per 3 metus

Programa:Krūties vėžio prevencijos programa
Atliekama pacientams kurių amžius: nuo 50 iki 69 metų (imtinai)
Kartai per metus: 1 k. per 2 metus

Programa: Širdies kraujagyslių ligų prevencijos programa
Atliekama pacientams kurių amžius: nuo 40 iki 55 metų (vyrams), nuo 50 iki 65 metų (moterims)
Kartai per metus: 1 k. per metus

Programa: Vyrams priešinės liaukos vėžio prevencijos programa
Atliekama pacientams kurių amžius: nuo 50 iki 69 metų, nuo 45 metų jei yra rizikos faktoriai
Kartai per metus: 1 k. per 2 arba 5 metus (priklauso nuo tyrimo rezultato)

Programa: Storosios žarnos vėžio ankstyvoji diagnostika
Atliekama pacientams kurių amžius: nuo 50 iki 74 metų
Kartai per metus: 1 k. per 2 metus


Truputis informacijos apie kiekvieną vykdomą prevencijos programą

Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa. Ši programa yra skirta moterims nuo 25 iki 60 metų, kurios gali kartą per 3 metus pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio. Pirmiausia atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Gavus jo rezultatus gali būti atliekama biopsija, leidžianti objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę.

Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programa. Ši programa yra skirta moterims nuo 50 iki 69 metų, kurioms kartą per 2 metus gali būti atliekamas mamografinis tyrimas, kurio dėka gali būti nustatyti net menkiausi pakitimai, galintys rodyti beprasidedančią ligą.

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa. Ši programa skirta vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų. Jiems kartą per metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei šeimos gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra didelė, jis siunčią pacientą į specializuotą kardiologijos centrą išsamesniam ištyrimui, o prireikus paskiria gydymą. Dalyvaujantiems šioje prevencinėje programoje, kartą per metus nemokamai gali būti atliekamas gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracijos kraujyje nustatymas, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys ar žmogų galima priskirti didelės rizikos grupei.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa. Ši programa skirta 50 – 74 metų amžiaus asmenims, kuriems vieną kartą per 2 metus gali būti atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas – pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas – pacientas nukreipiamas gydytojo specialisto konsultacijai, o esant būtinybei yra atliekamas kolonoskopijos tyrimas ir biopsija, kurie objektyviai patvirtina arba paneigia storosios žarnos vėžio diagnozę.


Dėl ko reiktų dalyvauti šiose programose?

Profilaktiniai sveikatos patikrinimai skirti tam, kad liga būtų diagnozuota ankstyvoje stadijoje, kai tikimybė ją pagydyti ir visiškai pasveikti yra didžiausia, o komplikacijų būna mažiausiai.

Dalyvaujantiems prevencinėse programose, įvertinus ligos tikimybę ir atlikus tam tikrus programoje numatytus tyrimus, yra pasiūlomas pirminės prevencijos priemonių planas. Įvertinus sveikatos būklę ir atliktų tyrimų rezultatus, esant indikacijoms, pacientai siunčiami atlikti išsamesnius tyrimus į specializuotus medicinos padalinius.

Dar sykį norime priminti ir akcentuoti - Sveikata yra svarbiausias ir didžiausias kiekvieno mūsų turtas!


Svarbu žinoti!

  • Norėdami Antakalnio poliklinikoje nemokamai pasitikrinti sveikatą pagal vieną šių programų - turite būti joje registruoti.
  • Turite būti drausti socialiniu draudimu
  • Nemokamiems tyrimams turite užsiregistruoti pas savo šeimos gydytoją