antakalnis-06.jpg

Sveiki,

Nors renginys ir ne visai Antakalnyje, bet tiesiog privalome apie jį pranešti.

Spalio 26 dieną ~ 11:30 val. Seimas planuoja priimti galutinį įstatymą nekilnojamojo turto apmokestinimui. Šiuo įstatymu apmokestinami absoliučiai visi būstai, įskaitant vienintelį turimą, o tuo pačiu drastiškai sumažinami NT mokesčiai turtingiems turto valdytojams.

Mokestis taikomas nuo apgaulingų medianų, kurios gautos prie turto priskyrus šiltnamius ir sandėliukus, bei garažus, ir išvedus jų medianą pritaikant kaip mokesčio atsparos tašką. Mokestis įsigalios tada, kai dabar jį priėmę galimai jau nebus valdžioje.

Žmogus turi kažkur gyventi, tad vienintelio gyvenamojo būsto apmokestinimas yra faktinis turto nusavinimas. Jūs mokėsite nuomą už savo pačių įsigytą būstą, kurį įsigydami jau mokėjote mokesčius nuo pajamų.

Laikui bėgant žmonės sensta, mažėja jų pajamos, o nekilnojamo turto vertė atvirkščiai, auga. Tad sulaukę pensinio amžiaus mes greičiausiai nebeturėsime iš ko susimokėti už savo vienintelius namus ir arba turėsime kraustytis į gatvę, arba (jei valdžia leis) turėsime atiduoti juos valstybei, arba mokestinę skolą perleisti paveldėtojams.

Tai yra faktinis nuosavybės nusavinimas "Tu nieko neturėsi ir būsi laimingas". Be to, jaunos šeimos, pasiėmusios paskolas, bus priverstos papildomai mokėti dar ir NT mokestį.
Jei pavyzdžiui Vilniuje NT mediana 60 000 eurų, o naujos statybos butai kainuoja po 200 000 eurų ir daugiau, - tai kiek turės uždirbti žmonės kad susimokėti visus mokesčius?
Priėmus šį įstatymą, nutiks taip, kad iš valstybės nuomositės savo pačių būstą tol, kol išgalėsite susimokėti už nuomą.

Ateikite patys, pakvieskite draugus, atsineškite bet ką, kas kelia triukšmą, ir pasakykite NE nekilnojamojo turto nusavinimui ir šiai valdančiųjų savivalei!

Taip, šiandien jūs uždirbate ir pajėgsite susimokėti, - bet ar taip bus visada? Ar neteks senatvėje pasigailėti, kad neskyrėte poros valandų savo teisėms apginti?
P.S. Šis įstatymas - tai neeilinis valdančiųjų spjūvis TAUTAI į veidą, šiuo įstatymu yra atveriamas kelias į nekilnojamojo turto nusavinimą, paverčiant TAUTĄ nuomininkais visam gyvenimui.

Mitingo nuorodą rasite čia: https://fb.me/e/uNVd2knPV

neries pakrantes 2022

Du šių metų spalio sekmadienius – 16 ir 23 dienomis kviečiame visus norinčius į sveikatingumo žygius su kineziterapeute ir gide, šiaurietiško ėjimo instruktore Egle Mickevičiene.

1-ojo žygio maršrutas ir planas

Spalio 16 d. 11 val. renkamės mašinų stovėjimo aikštelėje prie Vilniaus m. klinikinės ligoninės (buvusi spec. poliklinika) Antakalnio g. 124. Keliausime Neries pakrantėmis iki Valakampių antrojo pliažo ir grįšime miško takeliais į tą pačią vietą. Kelionės trukmė – apie 2,5-3 val.
Svarbu! Prašome pasiimti šiaurietiško ėjimo lazdas, o tuos, kurie jų neturi, prašome pranešti el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. iki penktadienio (spalio 14 d. 12 val.).

Susipažinsime su:
– šiaurietiško ėjimo technikos pagrindais;
– apšilimo pratimais prieš fizinį krūvį, jų nauda;
– kvėpavimo ir fizinio krūvio ypatumais ėjimo metu;
– skirtingų kvėpavimo technikų metodika einant;
– Rytų medicinos praktiniais patarimais, savimasažu imunitetui stiprinti;
– tempimo pratimais ir jų svarba po fizinio krūvio.

2-ojo žygio maršrutas ir planas

Spalio 23 d. 11 val. renkamės mašinų stovėjimo aikštelėje priešais Sapiegų parką
(ties Antakalnio g. 26A). Keliausime Neries pakrante iki tilto, tada Žirmūnų pakrante iki kito tilto, ir apsukę ratą, grįšime į tą pačią vietą. Kelionės trukmė – apie 2,5-3 val.
Svarbu! Prašome pasiimti šiaurietiško ėjimo lazdas, o tuos, kurie jų neturi, prašome pranešti el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. iki penktadienio (spalio 21 d. 12 val.).

Mokysimės:
– šiaurietiško ėjimo technikos;
– taisyklingos laikysenos esmės, jos formavimo ir pratimų kasdieninės veiklos metu;
– kasdieninio savimasažo elementų ir pratimų veninei bei galvos kraujotakai gerinti;
– organizmo aktyvinimo ir atpalaidavimo kvėpavimo pratimų pagalba.

Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.
Projekto organizatoriai – asociacija „Antakalniečių bendruomenė“.

Spalio 15 d.,šeštadienį, 13 val. Antakalnio seniūnijos salėje (Antakalnio g. 17) vyks antakalniečių bičiulystės popietė „Algimantą Baltakį prisimenant…“

Renginio dalyviai:
Literatūros kritikas, eseistas Valentinas Sventickas, poeto žmona Sigita Baltakienė, Leliūnų seniūnas Renaldas Būga, Pašilaičių bendruomenės kapela „Žirginėliai“ (vadovas Valentinas Miškeliūnas), Antakalniečių senjorų klubo choras „Šilas“ (vadovė Nijolė Baikienė), vokalinis-instrumentinis ansamblis „Šilo aidai“ (vadovas Petras Kostiukas).

Organizatorė ir vedančioji – Antakalniečių senjorų klubo prezidentė, Antakalniečių skyriaus „Bočiai“ pirmininkė Gražina Berkelienė.
Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Antakalnio seniūnija, Antakalniečių bendruomenė.

Kviečiame apsilankyti.

algimantas baltakis 2022

 

Nemokamos mankštos Sapiegų parke 2022

 

Nuo gegužės 18 d., trečiadieniais, 18 val. Sapiegų parke, Antakalnio seniūnijos salėje 25 užsiėmimų metu su kineziterapeute mokysimės veiksmingų mankštos pratimų.
Gali dalyvauti visi norintys, fizinis pasiruošimas nėra būtinas.

Vietų skaičius ribotas, todėl kviečiame registruotis jau dabar el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Iš žemiau esančio sąrašo prašome pažymėti, kokio pobūdžio mankšta jus labiausiai domintų:

mankštos stuburo skausmo mažinimui (galima po stuburo traumų);
mankštos sąnarių mobilumo lavinimui;
mankštos covid’o prevencijai, kvėpavimo pratimai;
cardio mankštos;
šokių terapija moterims;
esant geram orui – Tai chi lauke.

Su savimi turėkite:
gerą nuotaiką,
kilimėlį,
pagalvėlę,
patogią judėjimui aprangą.

Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė,
projektą remia: Antakalnio seniūnija, Asociacija „Antakalniečių bendruomenė

Vilkas keičia kailį 2022

 

Visus Vilniaus gyventojus kviečiame į renginį, kuriame tarpdisciplininio meno atstovė Eglė Pilkauskaitė šį kartą vilką „perrengs“ ypatingu būdu sukurtu „drabužiu“. Štai kaip menininkė pristato savo darbą: „Kiekvieno įgyvendinto darbo pradžia yra sunkiai apčiuopiamas šmėstelėjęs vaizdas ar mintis, kuris laikui bėgant transformuojasi į meno kūrinius, išradimus ar miestus. Vilnius – ne išimtis. Artėjančio 700 metų sostinės jubiliejaus proga galime didžiuotis miestu, turinčiu daugiasluoksnę istorinę praeitį ir šviesią bei modernią ateitį. Dabar Vilnius save pozicionuoja kaip inovatyvus, naujausias skaitmenines technologijas vystantis miestas, todėl prisimenant sostinės įkūrimo legendos pradžią, siūlau pabandyti pamatyti Vilnių skaitmeninio sapno kontekste. Naudojant skirtingų laikotarpių Vilniaus miesto fotografijų kolekciją iš Lietuvos literatūros ir meno archyvo fondų sugeneruoti galimos ateities vaizdai.
Tokiu būdu pritaikius dirbtinio intelekto „gilaus miego“ principą, kuriamas naujas skaitmeninis sapnas.“

Kaip menininkei pavyks įgyvendinti savo sumanymą, siūlome pamatyti patiems gegužės 8 d. Sapiegų parke prie antakalnio seniūnijos. Pradžia – 13 val.

Dalyvauja:
Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktorius, restauratorius, menotyrininkas Juozapas Blažiūnas,
Antakalnio progimnazijos „Alternatyvios muzikos sekėjai“.

Daugiau informacijos:
https://www.facebook.com/vilkaskeiciakaili
Projektas „Vilkas keičia kailį“ - programos „Kuriu Vilnių“ dalis.
Projektą įgyvendina asociacija "Antakalniečių bendruomenė".
Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.
Projekto partneriai: VšĮ " Antakalnio galerija", "Vilnius Tech Park", Antakalnio seniūnija.

 

antakalnis kaledos 2021 m 

Artėjant didžiosioms metų šventėms, Antakalnio seniūnija kviečia visus kartu įžiebti Sapiegų parką!

Gruodžio 2-ą dieną kviečiame Jus atvykti į Sapiegų parką ir kartu pradėti Kalėdų stebuklo laukimą. Renginyje laukia įvairios pramogos:

  • Kalėdinės dirbtuvėlės, kuriose pasigaminsite dekoraciją savo namams;
  • Estafetės, dainos ir šokiai su Kalėdiniais personažais – Mokslininku ir Elfe;
  • Nuo 17:30 val. – įspūdingas „Mokslo šturmo” šou – ledo stulpai, sprogimai ir liepsnos;
  • 18:00 val. visi kartu įžiebsime Kalėdinį Sapiegų parką.

Renginio data – 2021.12.02 d., pradžia – 16:00 val. Iki susitikimo!