Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė apie savo planus įrengti multimodalinę automobilių stovėjimo aikštelę Vilniuje, Antakalnyje, šalia Antakalnio transporto žiedo. Projektiniai pasiūlymai buvo paskelbti Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje. Šią savaitę projektas buvo pristatytas viešajame susirinkime.

 

Nauja automobilių stovėjimo aikštelė Antakalnyje


3.111 kv. m ploto aikštelėje numatytos 107 vietos automobiliams (6 iš jų – neįgaliesiems, 3 – šeimoms), 16 vietos skirtos automobilių dalijimosi paslaugai, 4 iš jų – su elektromobilių krovyklomis. Šalia projektuojama uždara 104 vietų dviračių saugykla su numatyta taisymo dirbtuve ir nuomos punktu.


Nors projektiniuose pasiūlymuose ir teigiama, kad aikštelė „skirta papildyti esamą miesto susisiekimo infrastruktūros tinklą naujomis priemonėmis, skatinančiomis aktyvesnį viešojo transporto (autobusų ir troleibusų), dviračių, elektromobilių ir nuomojamų automobilių naudojimą Vilniaus miesto centrinėje dalyje“, pats projektas sukėlė didelį atgarsį aplinkinių Antakalnio gatvių ir Antakalnio bendruomenių gyventojų tarpe ir buvo priimtas pakankamai nevienareikšmiškai.


Gyventojų iniciatyvinės grupės atstovai įteikė Vilniaus miesto savivaldybei raštą (surinkta apie 200 parašų), kuriame prieštaraujama šio projekto įgyvendinimui ir kuriame nuodugiai buvo išdėstyti šį prieštaravimą pagrindžiantys argumentai. Gyventojai mano, kad įgyvendinus šį projektą, aplink aištelę esančiose gatvėse gorokai padidės automobilių eismas, kuris ir taip tapo pakankamai intensyvus užbaigus/bebaigiant "Antakalnio terasų" projektą. Tuo pačiu gyventojai abejoja ir projekto pagrįstumu - esą Vilniaus viešasis transportas ir taip perpildytas piko metu, todėl yra nemaža tikimybė kad mažai automobilių sąvininkų rinksis palikti savo automobilį naujoje aikštelėje.


Panašu, kad projekto kelias bus pakankamai duobėtas, nes gyventojai nežada lengvai nusileisti.