antakalnis-07.jpg

Automobilių stovėjimo rinkliava Antakalnyje 2020

 

Visų pirma norėtumėme pasveikinti visus Antakalnio gyventojus su atėjusiais Naujaisiais 2020 metais. Linkime visiems Jums sėkmės, sveikatos, pozityvo, dvasinės stiprybės. Nors ir nesinori, bet Naujuosius metus tenka pradėti kiek liūdnoka, nors tikrai ypatingai aktualia ir svarbia Antakalnio gyventojams naujiena. Norime atkreipti antakalniečių dėmesį, kad nuo 2020m. sausios 1d. įsigalioja Vilniaus miesto tarybos patvirtintos naujos automobilių stovėjimo rinkliavos zonos Vilniaus mieste.


Kuo šis pokytis aktualus Antakalnio gyventojams?

Atkreipkite dėmesį į auksčiau esantį paveikslėlį. Jame nesunkiai pamatysite, kad Antakalnyje atsiranda iki šiol čia nebuvusi "žalioji" rinkliavos zona, kuri apima Sapiegų parką, o taip pat ir greta esančias gatves. VĮ "Susisiekimo Paslaugos" atstovės teigimu, šiam pokyčiui pritarė Antakalnio gyventojai.

O paprastais žodžiais šnekant, visų aplinkinių gatvių, kurios patenka į žaliają zoną gyventojai, nuo šiol turės pasirūpinti mokamais (su metiniu ar mėnesiniu mokesčiu) leidimais savo automobiliams. Gyventojams, turintiems tik vieną automobilį, leidimas kainuos 7.20 eurų metams, na o turintiems du automobilius, situacija dar prastesnė - leidimas kainuos 8.70 eurų mėnesiui arba 4.50 euro mėnesiui (jei automobilis bus parkuojamas vidinėje daugiabučio teritorijoje). Turintiems daugiau negu du automobilius, situacija visai nepavydėtina - trečio leidimo išsiimti nepavyks.

Reiktų atkreipti dėmesį, kad nuo naujų metų vyks papildomų ir išplėstų rinkliavos zonų ženklinimas. Rinkliavos zonų ženklinimas bus atliekamas palaipsniui, todėl visų vairuotojų, gyvenančių aplinkinėse gatvėse, prašome atidumo. O dar geriau, siekiant išvengti baudų, pasirūpinkite ilgalaikiais leidimais, kai gatvėje, kurioje laikote automobilį bus naujai paženklinta. Tai galite atlikti apsilankę SĮ "Susisiekimo paslaugos" svetainėje.

Teisybės dėlei reiktų paminėti - kad leidimą pageidaujamai parkavimo vietai gausite tik tokiu atveju, jei Jūsų deklaruota gyvenamoji vieta atitiks vieną iš išplėstos žaliosios zonos dalių. Jei butą oficialiai nuomuojatės - leidimą gauti taip pat pavyks, bet tik jei nuomuojamame bute būsite deklaravę gyvenamąją vietą. Žiūrime paveikslėlį esantį žemiau:

žalios zonos Antakalnyje dalys

Kaip matome paveikslėlyje, antakalniečius dominanti žalioji zina yra suskirstyra į tris dalis - ketvirtą, šeštą ir šešioliktą. Tarkime norite gauti leidimą automobilio parkavimui Jūratės gatvėje. Šiuo atveju turėsite būti deklaravę gyvenamąją vietą, pakliūnančią į žalios zonos ketvirtos dalies ribas.