Naujas atliekų rūšiavimo etiketas!

Naujas maisto atliekų rūšiavimo etiketas Vilniuje, tame tarpe ir Antakalnyje!

Antakalnio seniūnija kviečia visus mikrorajono gyventojus užsukti ir atsiimti naujai rūšiavimo tvarkai skirtas priemones be papildomo mokesčio.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. Vilniaus miesto gyventojai,tame tarpe ir antakalniečiai, bus kviečiami atskirai rūšiuoti maisto atliekas. Gyventojai maisto atliekas namuose bus kviečiami kaupti oranžinės spalvos vienkartiniuose maišeliuose, kurie patogiai įsidės į specialiai tam skirtą talpą. Tvirtai užrištus maišelius reikės išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Oranžinė maišelių spalva leis šias atliekas atpažinti Vilniaus mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginiuose, jas atskirti nuo bendro atliekų srauto ir kur kas efektyviau perdirbti. Maisto atliekos bus paverčiamos kompostu, o maišeliai – perdirbami.

Idėja kaip ir sveikintina, todėl nuo savęs palinkėsim Antakalnio seniūnijai, o taip pat ir Vilniaus miesto savivaldybei, gyventojams kuo greičiau pastatyti atskirus maisto atliekų konteinerius, kaip tai yra priimta daugelyje civilizuotų šalių, nes būsimoji, naujoji maisto atliekų rūšiavimo tvarka, daugeliui gyventojų kelia pakankamai pagrįstų abejonių ir klausimų. Kiek liūdnoka, atliekų rūšiavimas buvo numatytas jau nuo 2019 metų, bet atskiri konteineriai maisto atliekoms taip iki šiol ir neatsirado.