Atnaujinti Sapiegų rūmai

Norime pasidalinti puikiomis žiniomis - atnaujinti Sapiegų rūmai pirmuosius lankytojus gali pasitikti jau 2024 metų vasarį. Reiktų atkreipti dėmesį, kad atnaujintuose Sapiegų rūmuose iš pradžių galės lankytis tik iš anksto užsiregistravę lankytojai (vasario mėnesio pabaigoje turėtų prasidėti pirmosios ekskursijos), o nuo balandžio mėnesio - jau ir visi norintys.

Atnaujintose Sapiegų rūmų erdvėse įsikurs parodų ir renginių salės, terasos, veiks kavinė.

Praėjusių metų rudenį rūmų fasadas atgavo pirmykštę išvaizdą – atskleistas puošnus baroko dekoras, kadaise nenusileidęs Europos karalių rūmams. Šiuos ir vidaus darbus už beveik 3,5 mln. eurų atliko bendrovė „Ekstra statyba“.

Sutvarkyti į valstybės saugomų nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą įtraukto pastato pietinis ir vakarinis fasadai, matomi iš parko ir L. Sapiegos gatvių.

Siekiant atkurti unikalų rūmų fasado puošnumą buvo atlikti specialūs architektūriniai, cheminiai ir kiti tyrimai, o tvarkant išlikusį barokinį dekorą ir lipdybą pasitelkti restauratoriai.

Rūmus XVII amžiaus pabaigoje pagal Giovannio Battistos Fredianio (Džiovanio Batistos Fredijano) projektą statė Lietuvos didysis etmonas Kazimieras Jonas Sapiega.